Warsztaty rozwoju osobistego

SIŁA ŻYCIOWA - JAK ROZWIJAĆ W ŻYCIU TO, CO NAS WZMACNIA

Siła życiowa to zasoby psychofizyczne - osobisty kapitał, który uzdalnia nas do podejmowania zwykłych, codziennych wyzwań i realizacji planów, ale też do spełniania niezwykłych marzeń  i radzenia sobie z niebagatelnymi problemami. Jej rola nabiera szczególnego znaczenia, kiedy wyzwanie, przed którym stajemy, okazuje się być dużego formatu i niesie ze sobą istotną dla nas wartość, i kiedy to od zdolności poradzenia sobie z nim w znaczącym stopniu zależy jakość naszego dalszego życia.

W pewnej mierze nasze siły psychofizyczne zależą od biologicznego wyposażenia, które otrzymaliśmy w genach. W przeważającej części jednak zależą od naszego stylu życia, podejmowanych codziennie decyzji, wyborów, rozwijanych nawyków, postaw i umiejętności. Te natomiast najbardziej zależą od nas samych. My sami możemy je rozwijać i kształtować w taki sposób, który będzie nam służył  i wzmacniał poczucie własnej sprawczości i mocy.

Jakie więc umiejętności, postawy i nawyki warto rozwinąć, żeby wzmocnić swoje siły a przez to też łatwiej rozwiązywać problemy, pewniej sięgać daleko - po realizację celów, marzeń i po prostu bardziej cieszyć się życiem? Pierwszą z nich z pewnością może być I wspierająca postawa wobec samego/samej siebie - zdolność rozpoznawania tego, co w danym momencie jest ważne i potrzebne dla własnego życia a następnie umiejętność zadbania o to. Kolejnymi: II ugruntowana świadomość tego, "w czym tkwi moja siła", czyli dobra znajomość swoich zasobów i umiejętne korzystanie z nich na co dzień; III umiejętność wykorzystywania wsparcia płynącego z zewnątrz, kiedy to potrzebne i sięgania po nie w sposób, który sprzyja wzmocnieniu relacji ze sobą i z innymi; IV umiejętność czerpania z tego, co "zapala życiowo" - z pasji i zasilania tą energią swojej codzienności, V umiejętne regenerowanie sił i dbanie o równowagę psychofizyczną na co dzień.

To 5 filarów tematycznych, na których opiera się cykl warsztatów. Każde ze spotkań jest poświęcone jednemu z nich i stwarza przestrzeń na to, żeby zdobyć dawkę przydatnej wiedzę, narzędzi, podoświadczać nowe sposoby funkcjonowania, rozwinąć kompetencje. Zawiera też propozycje  i inspiracje do własnej, pogłębionej pracy pomiędzy kolejnymi spotkaniami.

Warsztaty są prowadzone w formie on-line, w kameralnej grupie, w cyklu składającym się z sześciu  2-godzinnych spotkań. Każde jest realizowane w oparciu o aktywne metody szkoleniowe, umożliwiające rozwój konkretnych umiejętności w praktyce.

Warsztat jest inspiracją dla uczestników do kontynuacji własnego, dalszego rozwoju.

Warsztat jest dla każdego, kto chce:

  • lepiej poznać siebie, swoje możliwości, zasoby i skuteczniej z nich korzystać,
  • rozwijać swój potencjał i łatwiej sięgać daleko - po realizację swoich marzeń i planów,
  • lepiej radzić sobie z pojawiającymi się trudnościami,
  • rozwinąć umiejętność dbania o równowagę psychofizyczną,
  • poznać przydatne w pracy nad wzmocnieniem siebie zasady i narzędzia,
  • doświadczyć wsparcia płynącego z grupy, czerpać z doświadczenia i wiedzy innych.

Czas trwania: 6 spotkań po 2 godziny

Terminy:  19, 26 stycznia,  2, 9, 16, 23  lutego 

wtorki, godz. 18.00 - 20.00 

Miejsce: on-line, platforma ZOOM

Ilość uczestników: maks. 12 osób 

Rejestracja od 23 grudnia 2020 r. 

Dodatkowych informacji udziela Katarzyna Zoń 

tel. 530 624 718 lub  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 


Koszt: 200 zł 

Prowadząca:

Katarzyna Zoń - pedagog, manager kultury, trener rozwoju osobistego, absolwentka Szkoły Trenerów MERITUM w Katowicach I-go i II-go stopnia z certyfikatem potwierdzającym kompetencje trenerskie 5 EQF Europejskich Ram Kwalifikacji - Starszy Trener oraz z certyfikatem trenerskim potwierdzającym kompetencje pracy na procesie grupowym. Specjalizuje się w obszarach związanych z podnoszeniem jakości relacji, w tym szeroko pojętej komunikacji interpersonalnej, z rozwojem osobistego potencjału i kreatywności. Towarzyszy ludziom w poznawaniu siebie, odkrywaniu osobistych zasobów i narzędzi pomocnych w kształtowaniu życia w poczuciu spełnienia i w budowania zdrowych, głębokich relacji. Fascynuje się twórczością i jej wpływem na życie człowieka oraz integralnym podejściem do rozwoju, uwzględniającym wszystkie płaszczyzny ludzkiego funkcjonowania. Z tego powodu w swojej pracy sięga po narzędzia i metody angażujące zarówno ciało, ruch, głos, emocje, jak i intelekt i wyobraźnię. Czerpie przy tym z twórczości i sztuki.

 

Mieliśmy okazję wspólnie uczestniczyć w warsztatach „Siła życiowa”. I przez te kilka spotkań zwróciliśmy uwagę na pełen profesjonalizm Kasi, konkrety, przeniesienie teorii do życia codziennego na świetnych przykładach, indywidualne podejście, zrozumienie. Dużo nowych rzeczy odkryliśmy pracując indywidualnie,
w grupie i w parach. Na pewno warto je kiedyś powtórzyć:) Dziękujemy.

Kasia i Bartek

Warsztaty „Siła życiowa” to bardzo wartościowa opcja dla mam z dziećmi - mnie pozwoliła bardzo na zadbanie o swój rozwój, weryfikację rzeczywistości  i wyznaczenie sobie nowych celów. Prowadząca bardzo dobrze przygotowana merytorycznie, empatyczna, prowadząca zajęcia w duchu porozumienia bez przemocy. Serdecznie polecam! 

Agnieszka

Zapisałam się na warsztaty „Siła życiowa” w oczekiwaniu, że znajdę nowe formy odzyskiwania sił potrzebnych w codziennym wirze pracy. Forma online pozwalała zaoszczędzić czas na dojazd na spotkanie. Grupa była zróżnicowana wiekowo a więc i potrzebami. Pani Kasia w umiejętny sposób potrafiła stworzyć atmosferę zaufania i akceptacji. Możliwość podziału na grupy i w parach dawała możliwość zachowania intymności. Każde spotkanie wprowadzało nowe określenia psychologiczne, które wspólnie zgłębialiśmy, a w końcowym etapie spotkania prowadząca uzupełniała braki. Taka forma pozwoliła mi zobaczyć bogactwo spojrzeń na sprawę/problem. Ja osobiście jestem wdzięczna za nazwanie językiem fachowym tego, co czułam i myślałam w różnych kwestiach. Bardzo szybko to mi się przydało. (...) Każdemu, kto jest zabiegany polecam tą formę osobistego rozwoju. Warto walczyć o siebie, nikt za nas tego nie zrobi.

Bożena